Змістовий модуль 1.

Нормативні джерела, що використовуються в будівельній галузі

Тема 1. Вступ. Технічне нормування в будівництві

Термінологія. Технічне нормування в будівництві - проектування виробничих норм праці, робочий час і час використання будівельних машин, норма часу. Види нормативних спостережень.

Тема 2. Система стандартизації та нормування в  будівництві основні  положення

Основні завдання стандартизації і нормування  в будівництві. Види нормативних документів (НД) в будівництві. Вимоги до змісту НД. Класифікація нормативних документів України в галузі будівництва. Терміни та визначення. Посібники до НД.

Тема 3. Порядок розробки, вимоги до НД, експертиза НД

Порядок розробки НД . Правила побудови, викладу та оформлення НД. Порядок перегляду та зміни НД. Проведення експертизи, узгодження, затвердження і скасування НД.

 

Змістовий модуль 2.

Організаційно-нормативне регулювання проектування ВГО

Тема 4. Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва

Загальні положення. Порядок розроблення проектної документації, стадії проектування. Ескізний проект (ЕП). Техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), техніко-економічний розрахунок (ТЕР). Проект (П).  Робочий проект (РП). Робоча документація (Р). Оцінка впливів на навколишнє середовище (ОВНС). Погодження, експертиза та затвердження проектної документації.

Тема 5. Конкурси (тендери) на будівництво, поставку матеріалів та обладнання, вишукування і проектування. Контракт на будівельні роботи

Загальні положення проведення конкурсів. Підготовка та проведення конкурсів. Загальні умови конкурсів. Конкурсна документація. Підготовка тендерної пропозиції (оферти). Визначення переможця конкурсу. Конкурентні переговори. Контракт на виконання будівельно-монтажних робіт.

Тема 6. Дозвіл на виконання будівельних робіт

Оформлення ліцензії на будівництво. Порядок ліцензування певних видів господарської діяльності у будівництві Порядок виконання підготовчих робіт. Порядок виконання будівельних робіт. Дозвіл на виконання будівельних  робіт.

Змістовий модуль 3.

Організаційно-нормативне регулювання будівництва ВГО

Тема 7. Організація будівельного виробництва

Документація на організацію будівництва і виконання робіт. Розробка проектів організації будівництва (ПОБ) і проектів виконання робіт (ПВР). Оформлення первинної документації при проведенні будівельних робіт (загальний журнал робіт, наряд, акт приймання виконаних підрядних робіт, звіт про витрати основних матеріалів у будівництві).

Тема 8. Контроль і нагляд за якістю будівництва

Загальні вимоги. Операційний контроль якості робіт. Приймання прихованих робіт. Технічний нагляд замовника. Авторський нагляд. Взаємний і громадський контроль.

Тема 9. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Загальні положення. Реєстрація декларації. Видача сертифіката. Прийняття та введення в експлуатацію меліоративних об'єктів.

Тема 10. Меліоративні системи і споруди

Основний зміст: І частина - норми проектування, частина II - організація будівництва та виконання робіт. Загальні положення частини II: Організація будівництва. Виконання робіт. Підготовка будівництва меліоративних систем. Вимоги щодо безпеки праці при будівництві меліоративних систем і водогосподарських об'єктів.

Тема 11. Правила визначення вартості будівництва

Основні завдання кошторисного нормування і ціноутворення в будівництві. Види кошторисних нормативів, що входять до системи ціноутворення в будівництві, та царина їх застосування. Система ціноутворення в будівництві.

 

Змістовий модуль 4.

Технологічне забезпечення будівництва

Тема 12. Формування технологічних комплектів (нормокомплектів) оснащення бригад. Забезпечення будівництва засобами підмощування

 

ФОРМУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ КОМПЛЕКТІВ (НОРМОКОМПЛЕКТІВ) ОСНАЩЕННЯ БРИГАД. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БУДІВНИЦТВА ЗАСОБАМИ ПІДМОЩУВАННЯ: БУДІВЕЛЬНІ РИШТУВАННЯ, ПІДМОСТИ, ВИШКИ-ТУРИ, ПЕРЕНОСНІ СТОЛИКИ, ПІДМОСТИ САМОХІДНІ, ЛЮЛЬКИ БУДІВЕЛЬНІ. ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИМОГ БЕЗПЕКИ.

 

Тема 13. Вимоги до транспортування і зберігання будівельних матеріалів. Засоби контейнеризації й пакетування

 

ВИМОГИ ДО ТРАНСПОРТУВАННЯ І ЗБЕРІГАННЯ ОСНОВНИХ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ: БЕТОННИХ I ЗАЛІЗОБЕТОННИХ ВИРОБІВ, ПОЛІМЕРНИХ ТРУБ, ЦЕГЛА ТА КАМІНЬ, ЩЕБІНЬ, ПІСОК ТА ЩЕБЕНЕВО-ПІЩАНА СУМІШ. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ПРИ ВИКОНАННІ ЦИХ РОБІТ. ЗАСОБИ КОНТЕЙНЕРИЗАЦІЇ Й ПАКЕТУВАННЯ: КОНТЕЙНЕРИ, ПІДДОНИ.

ТЕМА 14. ВАНТАЖОЗАХВАТНІ ЗАСОБИ

ЗАХВАТИ (ГАКОВІ, РІЗЬБОВІ, ФРИКЦІЙНІ, АНКЕРНІ, ОПОРНІ), СПОЛУЧНІ ЕЛЕМЕНТИ (СТРОПИ, СПЕЦІАЛЬНІ СТРОПОВІ ЗАХВАТИ, ТРАВЕРСИ, ), ТАКЕЛАЖНІ ПРИСТОСУВАННЯ, МЕХАНІЗМИ КЕРУВАННЯ. ВАНТАЖНО-РОЗВАНТАЖУВАЛЬНІ РОБОТИ ТА СПОСОБИ СТРОПУВАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ ВАНТАЖІВ, ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ.

 

Тема 15. Кондуктори, ємності, допоміжні засоби малої механізації для покращання умов праці

Кондуктори, ємності (Ящик для розчину, цебер, термоси для бітумних мастик, перевантажувачі бетонної і розчинної суміші та ін.). Освітлювальні установки та колективні засоби захисту робітників.